A természet IQ-ja – Krisna, a tervező
Látszólag nincs semmi meglepő abban, hogy a hangyák hangyaként, a madarak madarakként, az emlősállatok pedig emlősökként viselkednek. Táplálkozási, védekezési szaporodási tevékenységeik jelentős részét születésüktől fogva adott módon, ösztönösen hajtják végre. De honnan tudják az állatok, hogy mit, mikor és hogyan kell csinálniuk? Honnan származik a természet intelligenciája? Igaz lenne az a manapság széles körben hangoztatott elképzelés, mely szerint a tudatlan anyagmassza hosszú idő leforgása alatt intelligenssé vált? Saját magától intelligens a természet?
Napjainkban a legtöbb kutató az egyszerűbb viselkedésformák fokozatos változásai alapján próbálja elmagyarázni az összetett magatartásformák eredetét. Azonban óriási meglepetések érnek minket, amikor megpróbáljuk ezen a lépcsőzetes módon levezetni egyes konkrét állati cselekvések „kialakulását” – s kiderül, hogy ez lehetetlen!
Elképzelhető, hogy inkább ez természetfeletti, külső intelligencia tükröződik sokszínűen a világunkban, amely – vagy aki – végtelenül ötletes megoldásokat alkalmazott az élővilág kialakítása során? Ísvara Krisna Dásza (Dr. Tasi István) ezeket a kérdéseket fogja körüljárni előadásában.
Az előadást követően adományos alapon praszádam, Krisna-tudatosan elkészített sós és édes aprósütemények várják a résztvevőket.
A szangákon megszokott módon a hallgatók bátran feltehetik kérdéseiket az előadónak a témával kapcsolatban.
A BHF szanga – vagyis találkozó – egy olyan kéthetenként megrendezésre kerülő esemény, ahová várjuk a volt és jelenlegi hallgatókat egyaránt. Bármikor részt lehet venni, elköteleződés nélkül. A szangákon az igényeitek szerint felmerülő témákról beszélgetünk.
Időpont: 2021. november 3. (szerda) 17:00-18:30
Helyszín: Budapesti Hare Krisna Templom és Kulturális Központ konferenciaterme (1039 Lehel u. 15-17.)
Regisztráció: Részvételi szándékodat jelezd 11.02. kedd délig a ko@bhf.hu e-mail címen.