A Bhaktivedanta Hittudományi Főiskolának (BHF), az államilag elismert jógamester BA képzésén túlmutató, kiemelt célja a jóga kultúrájának terjesztése Magyarországon, ezért a főiskolai és a tanfolyami oktatás mellett aktív szerepet vállal a magyar jógás közösség életében.
A BHF alapító szervezete a 2006-ban létrehozott Magyar Jógaoktatók Szövetsége Egyesületnek (MJSZE), ami azért alakult, hogy minőségbiztosítási rendszerként segítse a jóga iránt érdeklődőket a jógaoktatók és a jógaoktató képzések sokszor nehezen összevethető színvonalának, képzettségi szintjének a megítélésében. A BHF képviselője folyamatosan részt vesz az MJSZE elnökségének a munkájában.
A MJSZE-vel ápolt kapcsolat egyik legfontosabb eredménye a BHF kezdeményezésére megszületett Tradicionális Jógaiskolák Fesztiválja, amit 2020-ban már ötödik alkalommal rendeztek meg közösen. A „YogaFest”-en a BHF által képviselt ISKCON Vrindavána-Gangótri Jóga Tradíció mellett jelen vannak a Himalájai Jóga-, az Iyengar Jóga-, a Sivananda Jóga-, az Astanga Jóga-, a Kaivalyadham Jóga-, Satyananda Yoga – Bihar Yoga-, a Kundalini Jóga-, a Jóga a Mindennapi Életben-, a Kriya Jóga-, a Bhakti Marga- és a Gitananda Jóga Tradíciók képviselői. A BHF ösztönzi hallgatóit más jógairányzatok megismerésére, így kötelezővé tette számukra a YogaFest-en való részvételt, ahogy a más irányzatok óráin való hospitálást is.
A BHF alapította a Jógarádzsa Kiválósági, valamint Közönség Díjat azzal a céllal, hogy a magyar jógás közösség kiemelkedő szakmai tudású és elkötelezettségű jógaoktatói méltó elismerést nyerjenek. A díjak „tradíció-semlegesek”, hiszen a pályázók szakmai értékelésénél nem szempont az, hogy mit tekintenek a jóga transzcendentális végcéljának, így az eddigi díjazottak között számos jógahagyomány követője megtalálható.
A BHF kiadványaival is törekszik megosztani oktatói szakmai és filozófiai tudását a hazai jógás közösséggel. Ezt példázza Patandzsali Jóga-szútráinak négy kötetes fordítása (szanszkrit eredetiből) és magyarázata Dr. Tóth-Soma László főiskolai tanár tollából – amiből eddig két kötet jelent meg –, valamint szintén a fenti szerzőnek, a BHF jógaoktatóival közösen írt Jóga tiszta forrásból című, nagyterjedelmű műve. A BHF által kiadott TATTVA tudományos magazin már több számot szentelt a jóga elméleti és gyakorlati szempontú elemzésének és bemutatásának. A BHF által létrehozott és fenntartott jogapont.hu online magazin pedig aktuális, valamint a jógát támogató életmóddal kapcsolatos információkkal is ellátja a hazai jógás közösséget.
A BHF szakmai elismertségét mutatja, hogy 2019-ben a Testnevelési Egyetem Rekreációs Tanszéke felkérte szakmai partnernek a Budapest Európa sportfővárosa 2019 c. programsorozatban szervezett, Jógázz a citadellán esemény megrendezéséhez; oktatói és hallgatói rendszeresen részt vesznek az Indiai Nagykövetség által évente szervezett Jóga világnapja rendezvényen, valamint megkapta a Yoga Alliance International indiai központú minősítő szervezet elismerését is.